Pierwsze medale pływaków

0
2616

Doskonały występ zaliczyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Pływackiego “Na Fali” w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Bolesławcu. Zmagania miały miejsce 12 listopada br. i przyświecało im hasło „Sport elementem integracji transgranicznej”.

dav

To drugie wyjazdowe zawody pływaków UKP, a już mają na swoim koncie cztery medale: złoty, dwa srebrne oraz brązowy. Na podium stanęli: Dominka Puk (2008) – pierwsze miejsce w stylu dowolnym; Alan Wojtowicz (2008) – drugie miejsce w stylu dowolnym; Aleksandra Mikołajczak (2009) – drugie miejsce w stylu grzbietowym; Oliwia Piżyk (2009) – trzecie miejsce w stylu grzbietowym. Ponadto w trakcie imprezy większość naszych startujących zawodników poprawiło swój rekord życiowy na dystansie 100 m.
Warto nadmienić, iż pierwsze zawody, na których wystartowali jaworscy pływacy, to 6. Karkonoski Puchar Sprintu w Jeleniej Górze, który odbył się 28 października br. Wówczas trzech zawodników otarło się o awans do finału: Monika Florek, Aleksandra Walczyk oraz Alan Wojtowicz. Bardzo dobrze spisali się najmłodsi: Oliwia Piżyk oraz Aleksandra Mikołajczak. W ogólnej klasyfikacji spora część naszych zawodników znalazła się w pierwszej dwudziestce na około 60 startujących w każdej konkurencji.
Wszyscy zawodnicy zasługują na wielkie brawa. Cała ekipa UKP Na Fali jest bardzo dumna i serdecznie gratuluje.
(UKP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię