Lekcje nie muszą być nudne [FOTO & WIDEO]

0
697

Policja, straż pożarna pod szkołą w Wądrożu Wielkim  wzbudziła wśród mieszkańców niemałą sensację. Jedni myśleli, że coś się stało – inni doskonale wiedzieli o pikniku, na jaki zostali zaproszeni dzisiaj uczniowie. W ramach zajęć edukacyjnych odbył się bieg patrolowy pn. Bezpiecznie, Ekologicznie, Zdrowo i Sportowo.

W pikniku wzięli udział uczniowie ze Szkoły  Podstawowej oraz dzieci z najstarszej grupy przedszkolaków. Celem pikniku była poprawa stanu bezpieczeństwa w szkole oraz w środowisku lokalnym. Podczas biegu oprócz sprawności fizycznej uczestnicy sprawdzili się z zakresu udzielania  pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachowania w sytuacjach zagrożenia pożarem, bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Uczniowie musieli wykazać się również wiedzą w zakresie ekologii oraz zdrowia, a także sprawnością fizyczną. Na poszczególnych stacjach zadaniowych stanęli przyjaciele szkoły z instytucji wspierających jej działalność: policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy powiatowej Policji w Jaworze, strażacy z OSP w Mierczycach i Wądrożu Wielkim oraz  Ratownicy Medyczni – Karol Szczukiewicz i Karol Wiśniewski. Dużą atrakcją było stanowisko ze sprzętem rolniczym przygotowane przez Grzegorza i Andrzeja Hawranów.

Rolnicy edukowali uczniów w zakresie bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym oraz sprawdzili ich wiedzę. Uczniowie mogli z bliska pod opieką panów oglądać sprzęt. Każdy z uczniów na tym stanowisku otrzymał upominek. Dyrekcja szkoły składa gorące podziękowania wszystkim, którzy wsparli nasze działania, a w szczególności Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, Druhom z OSP w Wądrożu Wielkim i Mierczycach, Panu Karolowi  Szczukiewiczowi, Karolowi  Wiśniewskiemu, Grzegorzowi Hawranowi  i Andrzejowi  Hawranowi.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię