Zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę. Okazało się, że nigdy nie miał prawa jazdy

0
1193
KPP JAwor

Niestety, pomimo licznych apeli i zapowiedzi policyjnych akcji, wciąż zdarzają się osoby siadające za kierownicę po alkoholu. Jaworscy policjanci zatrzymali amatora jazdy na “podwójnym gazie”. Pijany kierowca Daewoo wpadł w Targoszynie. Alkomat wykazał w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu okazało się, że nigdy nie posiadał on uprawnień do kierowania. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Pijany kierowca wpadł w sobotę, 21 października tuż po godzinie 15.00. W Targoszynie patrol jaworskiej drogówki zauważył niepewnie jadący samochód m-ki Daewoo Tico. Policjanci mając podejrzenia co do kierującego tym samochodem zatrzymali go do kontroli. W trakcie czynności poczuli od mężczyzny siedzącego za kierownicą tego pojazdu silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 35-letniego mieszkańca powiatu średzkiego jest 1,5 promila alkoholu.

Nie było to jednak wszystko co 35-latek miał na sumieniu. W policyjnych systemach ustalono, że nigdy nie posiadał on uprawnień do kierowania. Dodatkowo okazało się, że z nietrzeźwym kierowcą Daewoo podróżowała dwójka pasażerów. Oni również byli pijani.

Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz pozbawienie wolności do 2 lat. Natomiast w przypadku, gdy kierujący w przeszłości był już prawomocnie skazany za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie apelujemy do kierowców, aby za kierownicę wsiadali zawsze wypoczęci i trzeźwi. Przypominamy – jeśli kierowca ma wątpliwości czy może prowadzić samochód informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z alkomatu stacjonarnego w budynku jaworskiej komendy Policji, po zgłoszeniu się do dyżurnego.

Pamiętajmy też, że nie powinniśmy pozostawać obojętni, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Należy nie dopuścić takiej osoby do kierowania pojazdem, a jeżeli okaże się to bezskuteczne niezwłocznie powiadomić Policję. W ten sposób możemy zapobiec tragedii.
__________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię