Zniszczył samochód oraz ukradł 14 tablic rejestracyjnych, a wszystko to przez zawód miłosny

0
3270
policja Jawor

Jaworscy policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Okazał się nim nieletni mieszkaniec Jawora. Funkcjonariusze ustalili, że ma on na swoim koncie kradzież 14 tablic rejestracyjnych z pojazdów zaparkowanych na ulicach w pobliżu centrum miasta. Dodatkowo tej samej nocy młody jaworznian zniszczył osobowego Opla. A wszystko to przez zawód miłosny. Tak przynajmniej próbował wytłumaczyć swoje zachowanie policjantom.

W nocy, na przełomie lipca i sierpnia w Jaworze miał miejsce szereg kradzieży tablic rejestracyjnych. Wówczas też nieznany sprawca zniszczył osobowego Opla. Do wszystkich tych czynów doszło na ulicach w pobliżu centrum miasta. Straty, jakie spowodował sprawca sięgnęły kilku tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się tą sprawą na podstawie uzyskanych informacji ustalili podejrzanego o te czyny. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Jawora. Został on zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Z zebranego materiału wynika, że nieletni w nocy z 31.07 na 01.08.2017 r. dokonał kradzieży kompletu tablic rejestracyjnych z 7 zaparkowanych pojazdów.

 

Funkcjonariusze ustalili ponadto, że to nie wszystko co miał na sumieniu 16-latek. Tej samej nocy uszkodził on Opla kopiąc w karoserię oraz urywając lusterko.

Nieletni jaworznian usłyszł już zarzuty w tej sprawie. Swoje zachowanie próbował wytłumaczyć zawodem miłosnym, gdyż feralnej nocy rzuciła go dziewczyna. Wyszedł więc na miasto i próbował „ochłonąć”.

 
Materiały z prowadzonego postępowania trafiły już do sądu rodzinnego, który teraz zadecyduje o dalszym losie nastolatka.

inf. KPP Jawor

oprac. Oficer Prasowy KPP w Jaworze

          kom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię