Kolejny amator szybkiej jazdy w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy

0
3004
KPP Jawor

Kolejny kierowca zatrzymany do kontroli drogowej przez jaworskich policjantów stracił uprawnienia do kierowania. A wszystko to przez pośpiech za przysłowiowym “kółkiem”. Prowadził on swój samochód w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h zdecydowanie za szybko. W terenie zabudowanym poruszał się bowiem z prędkością aż 113km/h. Teraz pirat drogowy, nie tylko będzie musiał odpocząć od kierownicy przez najbliższe 3 miesiące, lecz również zapłacić 500 zł mandat.

Pirat drogowy, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość został namierzony przez jaworskich policjantów wczoraj, 12 września na krajowej “3” w Kaczorowie. 31-letni mieszkaniec Lubawki w terenie zabudowanym jechał swoim Audi aż 113 km/h na odcinku, na którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Skutkiem poruszania się o 63 km/h za szybko było odebranie temu kierowcy przez funkcjonariuszy prawa jazdy na 3 miesiące. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na niego także mandat w kwocie 500 zł. Konto pirata drogowego powiększy się również o 10 punktów karnych.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h w terenie zabudowanym kierowca traci prawo jazdy na 3 miesiące. 

inf. 
KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię