Partyzanci i Indianie w Rozewiu

0
2768

Tegoroczny obóz harcerski zapisał się w pamięci druhów ze „Szczepu 44 JDH” pod kątem realizacji tematów przewodnich związanych z fabułą indiańską i partyzancką. Dni indiańskie były udane, ponieważ wszyscy robili totemy, łapacze snów i wiele innych. Najlepiej zapamiętamy „oczy ważki”. Był to jeden z najciekawszych pomysłów, z którym mamy najwięcej wspomnień.
Najlepiej wykazały się dziewczyny w konkursie łapaczy snów. Wszystkie łapacze były piękne i kolorowe, dlatego ciężko było wybrać ten najładniejszy. Natomiast chłopcy wykazali się zdolnościami w robieniu sieci do gry. Aby zakończyć tę fabułę wszyscy wspólnie jako plemię obieraliśmy ziemniaki, a wieczorem miło spędziliśmy czas przy ognisku.
Drugi wiodący temat zajęć obozowych zrealizowaliśmy poprzez budowanie baz i szałasów. Nie obyło się bez strzelania do czołgów oraz podchodów. Było dużo zajęć i ciekawych pomysłów od kadry, jak i naszych harcerzy. Mieliśmy też czas na odpoczynek. Bywaliśmy obowiązkowo na plaży i w Jastrzębiej Górze. Szkoda, że czas tak szybko minął.
Ada Spiesz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię