Podsumowanie X Koncertu Piosenki Religijnej

0
2356
gmina Udanin

Dnia 7 maja br. odbył się jubileuszowy X Koncert Piosenki Religijnej. Uroczystość rozpoczęła Wójt Gminy Udanin Teresa Olkiewicz, witając wszystkich zebranych oraz przedstawiając plan podejmowanych działań zmierzających do ratowania cennego zabytku, jakim jest Kościół św. Urszuli w Udaninie. W swym przemówieniu przypomniała o dotacji pozyskanej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, dzięki której udało się w roku 2011 udało się przeprowadzić remont dachu. Pani Wójt poinformowała również, że w niedługim czasie zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa w kościele. W marcu br. za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” Gmina Udanin złożyła wniosek o przyznanie pomocy w ramach PROW na lata 2014 – 2020. Złożony wniosek znalazł się na liście projektów wybranych do dofinansowania. Jest to kolejny krok, który ma na celu zabezpieczenie tego obiektu.

Po otwarciu koncertu rozpoczęła się część artystyczna uroczystości. Corocznie Kościół św. Urszuli rozbrzmiewa dźwiękiem przepięknych pieśni religijnych, które w duchu dziękczynienia i uwielbienia stają się swoistą modlitwą uczestników uroczystości.

Wśród prezentowanych utworów były znane piosenki religijne i patriotyczne, jednak w ciekawych aranżacjach. Nie zabrakło też utworów autorskich. Specjalnym gościem i gwiazdą tegorocznego koncertu był Krzysztof Timshel Bigaj z programem „Dzień dobry Boże”.

Podczas X Koncertu Piosenki Religijnej wystąpili również: Marcin Malinowski z zespołem „Na czasie”, Schola „Uśmiech Niepokalanej” z Parafii p.w. Św. Jadwigi z Bolkowa, Zespół Muzyczny „Słowiki” z ZSP w Udaninie pod kierownictwem Joanny Kulpińskiej, Zespół Ludowy „Cicha Woda” oraz Zbigniew Ciesielski wraz z Haliną Kuśmierz. Wszystkim uczestnikom koncertu Wójt Gminy Udanin Teresa Olkiewicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Janusz Strzelecki wręczyli pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Wnętrze kościoła zdobiła przepiękna dekoracja wykonana przez Państwo Małgorzatę i Macieja Fuglewicz.

Na zakończenie Pani Wójt podziękowała wszystkim za przyjęcie zaproszenia i obecność, a występującym za uczestnictwo w X Koncercie Piosenki Religijnej.

 inf. gmina Udanin
 
fot.. gmina Udanin