Bolkowicki wyścig MTB

0
2454

W Bolkowicach w ostatnim tygodniu września  odbyły się IX Mistrzostwa Powiatu Jaworskiego w Kolarstwie Górskim MTB. Zawody rozegrane zostały na trasie okrężnej o długości 2700 m, ze startem i metą przed smażalnią i łowiskiem „ Pan Pstrąg” w Bolkowicach.

W zawodach wzięło udział 70 uczniów w pięciu kategoriach wiekowych z szkół podstawowych: z Kaczorowa, Pogwizdowa, gimnazjalnych z Wiadrowa, Budziszowa Wielkiego, ponadgimnazjalnych z Jawora

Pogoda w tym dniu dopisała i zawody odbyły się w blasku jesiennego słońca. Wyznaczona trasa monitorowana była przez grupy młodzieżowe z Gimnazjum Wiadrów, które służyły zarówno radą, jak i pomocą uczestnikom zawodów. Podczas wyścigu każda grupa wiekowa była prowadzona przez pilota na motorze. Wyścig był podsumowaniem projektu „ Turystyka na dwóch kołach ”, który pozyskał UKK – Wiadrów w drodze postępowania konkursowego z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Po emocjonujących wyścigach uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez UKK – Wiadrów, Gminę Paszowice i firmę Nexelo.

Wyniki:W kategorii: klas 0 – II dziewcząt 1 miejsce zajęła Hanna Jaworska , 2 Weronika Błaszczak , 3 Zuzanna Błaszczak – wszystkie z SP Kaczorów . W kategorii klas O – II chłopców na 1 miejscu uplasował się Bartosz Kubicki, na 2 Jakub Niźnik, a na 3 miejscu Kacper Drytko, wszyscy SP Kaczorów. Natomiast w kategorii klas III – IV dziewcząt 1 miejsce zajęła Marta Górska ZSP Pogwizdów, 2 miejsce zdobyła Daria Niemyska SP Kaczorów a 3 miejsce Aleksandra Janek SP Kaczorów. W kategorii klas III – IV chłopców 1 miejsce przypadło Michałowi Brejniak SP Kaczorów, 2 Maksymilianowi Michalskiemu SP nr 1 Jawor , a w kategorii żak klas V – VI dziewcząta 1 miejsce wywalczyła Wiktoria Kijak ZSP Pogwizdów, 2 miejsce Aleksandra Brejniak , 3 miejsce Nikola Drytko – obie z SP Kaczorów. W kategorii żak klas V – VI chłopców 1 miejsce zdobył Mateusz Kędzierski ,2 miejsce Krzysztof Kozłowski, 3 miejsce Patryk Senyk – wszyscy SP Kaczorów. W kategorii młodzik gimnazjum klasa I – II dziewczęta, 1 miejsce zajęła Paulina Buśko, 2 miejsce Julia Osowska, 3 miejsce Karolina Klaus wszystkie Gimnazjum Wiadrów. W kategorii młodzik gimnazjum klasa I – II chłopcy, 1 miejsce zdobył Adrian Olejnik , 2 miejsce Stanisław Róg Gimnazjum Budziszów Wielki, 3 miejsce Maciej Maturski – Gimnazjum Wiadrów. W kategorii junior młodszy klas III gimnazjum i klasa I szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt: 1 miejsce przypadło Katarzynie Dominik PCKZ Jawor, 2 Pauli Topolnickiej Gimnazjum nr 2 Jawor, 3 Kornelii Cebuli PCKZ Jawor. W kategorii junior młodszy klas III gimnazjum i klas I ponadgimnazjalnych chłopców, 1 miejsce zajął Dawid Chmielewski, 2 miejsce Mateusz Rudy, 3 miejsce Robert Kaszuba – wszyscy z Gimnazjum Wiadrów. W kategorii junior / open 1999 – 1998 i starsi wśród pań wystartowała tylko jedna zawodniczka, Natalia Wąż z LO Jawor. W kategorii junior / open 1999 – 1998 i starsi, wśród panów 1 miejsce zdobył Dawid Zieliński, 2 miejsce Robert Cebula, – obydwaj PVT , 3 Jakub Jaskórzyński I LO Jawor

Wszyscy obecni mogli posilić się frytkami przygotowanymi przez smażalnię i łowisko „ Pan Pstrąg” z Bolkowic, słodkimi waflami, napojami oraz kiełbaskami. Niniejszy wyścig odbył się dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji takich, jak: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Gimnazjum w Wiadrowie, Uczniowski Klub Kolarski Wiadrów, Urząd Gminy Paszowice, Sklep Sportowy w Jaworze, Nexelo – Świdnica za co organizator wyścigu Adam Kijak serdecznie dziękuje.