Akademia z okazji Dnia Strażaka

0
1900

25 maja w Jaworze odbyła się akademia z okazji Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz ceremoniału podniesienia flagi państwowej. Parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele jednostek straży, policji i pogotowia ratunkowego złożyli strażakom najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za służbę na rzecz obywateli.

Dolnośląski Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Adam Konieczny życzył strażakom pomyślności w służbie i życiu osobistym oraz niezłomnej wiary w lepszą przyszłość

Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki PSP powołał mł. bryg. mgr Waldemara Sarleja na stanowisko Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze, które obejmie z dniem 1 czerwca. Jego zastępcą będzie mł. bryg. mgr inż Arkadiusz Delikatny, który otrzymał nominację na pełniącego obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze. Nowy komendant i jego zastępca są absolwentami Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oraz posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy w państwowej straży. Komendant Wojewódzki wręczył również podziękowania dla strażaków, którzy wzorowo wypełniali swoją służbę i powierzone im zadania.

W Dniu Strażaka przekazujemy najserdeczniejsze życzenia wszystkim strażakom oraz składamy podziękowania za ich poświęcenie na rzecz ratowania mienia i życia mieszkańców Jawora i powiatu jaworskiego.


go.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię