Wielkopiątkowe spotkanie z minister Elżbietą Witek

0
1970

Nie zapomniała o lokalnych i regionalnych mediach nasza posłanka i minister w rządzie premier Beaty Szydło w jednej osobie, Elżbieta Witek. To kontynuacja przyjętych form współpracy z lokalnymi mediami, ale wcześniejsze spotkania przy porannej kawie tym razem pani minister zastąpiła śniadaniem wielkopostnym.
W biurze poselskim czekały na lokalnych i regionalnych dziennikarzy świątecznie zastawione stoły. Domowe potrawy przygotowały pracownice biura poselskiego. Spotkanie miało charakter kameralny i swojski. Dziennikarze poruszali różne zagadnienia, pytali nie tylko o sprawy ogólnopolskie, ale i o nasze lokalne problemy.
Najważniejsze dla nas, najbliższe naszym potrzebom, dotyczyło  pieniędzy na tzw. powodziówki, które powiat ma mieć przyznane. Są to pieniądze na dwa zadania, w Granowicach i Męcince, które udało się naszej posłance  wyprosić w ministerstwie spraw wewnętrznych. Dowiedzieliśmy się przy okazji, że nasz powiat przez kilka lat traktowany był po macoszemu, więc te pieniądze w kwocie trochę ponad 3 mln to sukces, tym bardziej, że jesteśmy bodaj jedynym powiatem na Dolnym Śląsku, która otrzymał je  na aż dwa zadania, które znalazły się na liście rankingowej.
Pytano, czy prawdziwe są pogłoski o tym, że poważny inwestor zainteresowany jest ulokowaniem kapitału w Dolnośląskiej Strefie Aktywności Gospodarczej na terenie Jawora i czy rząd prowadzi na ten temat rozmowy. Tutaj pani minister była bardzo ostrożna: – Mogę powiedzieć tylko tyle, że im ciszej o tej sprawie, tym lepiej dla sprawy.  Dziennikarze byli także ciekawi, czy odwiedzi Jawor pani premier Beata Szydło, i czy zrealizuje przedwyborczą obietnicę przyjazdu do Jawora prezydent Andrzej Duda. Usłyszeliśmy, że pani premier przyjedzie do nas na pewno, kiedy będzie sfinalizowane ważne zadanie, z którego wszyscy będziemy mogli się cieszyć. Przyjedzie również  prezydent Andrzej Duda, na pewno. Te obietnice rodzą nadzieję na ważne wydarzenia z optymistycznym wydźwiękiem.
Wspólne spotkanie zakończyło się życzeniami, które w dosłownym brzmieniu przekazuję Czytelnikom. – Chcę za państwa pośrednictwem wszystkim Słuchaczom, Telewidzom, Czytelnikom złożyć najserdeczniejsze życzenia. To są wyjątkowe święta, pełne wiary, nadziei i miłości. Wszystkiego najlepszego na nadchodzący czas, spędzenia Świąt w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych życzę Państwu w imieniu własnym, a także pani premier Beaty Szydło.
Aka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię