Gdzie po świadczenie 500+ ?

0
1356
fot. arch

Mieszkańcy Gminy Paszowice w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego “Rodzina 500+ ” powinni zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Paszowicach.

Jak informuje Urząd Gminy Prawo do świadczenia wychowawczego będzie ustalane na okres od 1 kwietnia 2016 do 30 września 2017. W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej można pobierać wnioski, które są też dostępnena stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod linkiem  www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/wzor-wniosku-o-swiadczenie-wychowawcze/

Każdy, kto złoży wniosek i odpowiednie  dokumenty do 1 lipca 2016, a spełnia kryteria  otrzyma prawo do świadczenia  od 1 kwietnia 2016. Pieniądze będą wypłacane sukcesywnie w ciągu 3 miesięcy z wyrównaniem od 1 kwietnia. Jeśli ktoś złoży takie dokumenty po 1 lipca nie kwalifikuje się wówczas do wyrównania za poprzednie miesiące.
Więcej informacji na temat wymaganych dokumentów oraz kryteriów przyznawania świadczenia można znaleźć na stronie Gminy Paszowice.

inf. Gmina Paszowice

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię