Na jarmark do Legnicy blisko, a będzie ciekawie

0
2358

Mieszkańcy wszystkich gmin powiatu jaworskiego mogą od dziś (23 marca) skorzystać z nietypowej imprezy handlowej na targowisku miejskim w Legnicy w okolicy zamku. Do piątku włącznie odbywa się tam Jarmark Wielkanocny, w którym bierze udział ponad 300 wystawców z całej Polski. Legnica od dawna nie organizowała takiego wydarzenia.

 

Na I Jarmarku Wielkanocnym legnickiego bazaru kupić można nie tylko świąteczne produkty, wyroby i ozdoby. Postarano się o obecność sprzedawców oferujących niecodzienne efekty prac rękodzielniczych. Będzie biżuteria, twory z kamienia, wyroby z miodu i mnóstwo innych ciekawych artykułów. Jarmark ruszył dziś ( 23 marca) o godzinie 8.00. Czynny będzie do 16.00. Te same godziny obowiązują 24 marca. Natomiast w piątek niecodzienny bazar czynny będzie do 17.00.

Nie tylko o handel chodzi, bo jak mówią organizatorzy bardzo istotny jest klimat świąteczny i wspieranie polskich przedsiębiorców.  – Na tym jarmarku będzie wszystko. Kupców mamy z Podlasia , Zachodniopomorskiego i oczywiście  z Dolnego Śląska. Sam nie zdawałem sobie sprawy jakie wyroby można na takim jarmarku mieć. Będzie biżuteria, wyroby z kamienia, drewna czy miodu. Będzie co podziwiać. Będziemy takie imprezy organizować coraz częściej. Nie tylko na Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Będzie pchli targ. Chcemy ożywić to targowisko, ten towar i ten klimat jaki tu panuje jest w stanie walczyć z  marketami. Biorąc udział w takich jarmarkach wspieramy nasz krajowy przemysł, a nie zachodni  – mówił tuż przed wydarzeniem Krzysztof Piotrowski, główny organizator wydarzenia.