Honorowe odznaczenia dla pielęgniarek

0
6

Elżbiecie Osińskiej i Barbarze Mazurek, zostało przyznane honorowe odznaczenie zawodowe „Bene Meritus”. Odznaczenie przyznawane jest przez Dolnośląską Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu pielęgniarkom i położnym szczególnie zasłużonym dla swych zawodów.

 

Na wniosek Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych dwóm polkowickim pielęgniarkom, Elżbiecie Osińskiej i Barbarze Mazurek, zostało przyznane honorowe odznaczenie zawodowe „Bene Meritus”.

– Kocham swój zawód. Przynosi mi on ogromną satysfakcję. Mam bezpośredni kontakt z pacjentkami po porodzie i z noworodkami. Pracuję także w poradni laktacyjnej, gdzie udzielam porad kobietom jak karmić piersią. Ta praca jest moim powołaniem. Nie wyobrażam sobie pracować gdzie indziej – mówi  Elżbieta Osińska, wieloletnia położna środowiskowo-rodzinna w PCUZ.

Druga z wyróżnionych, Barbara Mazurek, zaczynała swoją przygodę ze służbą zdrowia od pracy w szpitalu. Po przeprowadzce do Polkowic w 1994 r. aż do dziś pracuje w PCUZ w poradni medycyny pracy.

– To dla mnie zaszczyt móc otrzymać tę odznakę. Nie spodziewałam się tego. Miło mi, że doceniono to, co do tej pory robiłam – mówi Barbara Mazurek.

Życzenia obu uhonorowanym pielęgniarko złożyli burmistrz Polkowic, prezes polkowickiej przychodni oraz naczelna pielęgniarka.

– Chylę czoła przed tym, ile trudu włożyłyście obie panie aby stanąć właśnie w tym miejscu swojej kariery zawodowej. Za to należą się paniom podziękowania, gratulacje i słowa uznania. Życzę, aby kolejne lata pracy nadal przynosiły paniom satysfakcję z pracy zawodowej i aby w tym trudnym dla służby zdrowia okresie nie brakło wam sił by móc realizować założone cele – życzył burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Swoje powinszowania złożyli także prezes Paweł Gambal oraz Marzena Czarzasta-Omińska.

– Bardzo się cieszę, że staje się to regułą, że nasze pielęgniarki zostają wyróżnione tym prestiżowym odznaczeniem. Świadczy to między innymi o tym, jak wiele serca zostawiają panie w pracy – powiedział Paweł Gambal prezes PCUZ.

Marzena Czarzasta-Omińska dodała, że obie wyróżnione pielęgniarki w pełni zasłużyły sobie na tę nagrodę.

– Wasza postawa zawodowa, wkład pracy, empatia dla pacjentów i pozostałego personelu zasługują na najwyższe uznanie – mówi Marzena Czarzasta-Omińska, naczelna pielęgniarka w PCUZ.

Uhonorowanie zawodowym odznaczeniem „Bene Meritus” to wyróżnienie, które pielęgniarki i położne mogą otrzymać tylko raz za wyjątkowe zaangażowanie i poświęcenie swojej pracy. Odznaczenie przyznawane jest przez Dolnośląską Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu pielęgniarkom i położnym szczególnie zasłużonym dla swych zawodów, które swoją postawą zawodową, społeczną, etyczną i profesjonalizmem stanowią przykład dla innych pracowników.

Przyznanie tego odznaczenia ma na celu uhonorowanie pielęgniarek i położnych za ich profesjonalizm, postawę zawodową i społeczną oraz upowszechnianie i przestrzeganie zasad etyki zawodowej, a także wzorowe wykonywanie obowiązków zawodowych.

Wiosną tego roku odznakę „Bene Meritus” otrzymały dwie inne pielęgniarki PCUZ – Lidia Zybaczyńska oraz Anna Chociaj.