Poszli sprzątać po tych co nie dbają

0
30

Uczniowie, działkowcy i podopieczni Domu Dziennego Pobytu w Ośrodku Pomocy Społecznej wyszli dziś na tereny miejskie, aby posprzątać śmieci. Akcja ta wpisuje się w ekologiczny projekt gminy Polkowice. Podobna odbędzie się w sobotę, 18 września, na osiedlu Polkowice Dolne.

W pobliżu ogrodów działkowych można dziś było spotkać sporo uczniów, wyposażonych w rękawice i worki. A także działkowców.

Jest co sprzątać, bo widzę, że nie jest tego mało – mówi Szymon z kl. Vb Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach. – Na pewno cała klasa się zaangażuje i myślę, że większość wyzbieramy.

Taki dzień powinien wskazać innym mieszkańcom, jak zaśmiecone jest od czasu do czasu nasze miasto – dodaje Zbigniew Draczyński, działkowiec z ROD Relaks. – Trzeba na to reagować. Porzucanie śmieci nieładnie świadczy o nas samych, którzy robimy sobie źle – podkreśla.

Choć momentami pogoda była kapryśna, to seniorzy sprzątający teren piknikowy na osiedlu Polanka byli w dobrych nastrojach.

Zaproponowano nam udział w ogólnoświatowej akcji sprzątania świata i z chęcią przyszliśmy, bo chcemy mieszkać w czystym ładnym mieście – mówiła Magda Maciejowska, instruktorka w Ośrodku Pomocy Społecznej w Polkowicach.

Chcemy, żeby ludzie dbali o nasze miasto, nie śmiecili, żeby nam wszystkim tu się dobrze mieszkało  – dopowiada Helena Kadłubicka z Domu Dziennego Pobytu w OPS.

Akcja sprzątania świata doskonale wpisuje się w ekologiczny program gminy Polkowice, obok sadzenia drzew czy tworzenia parków kieszonkowych.

W sobotę podobna akcja odbędzie się na osiedlu Polkowice Dolne.

Zapraszam wszystkich mieszkańców naszej gminy na wspólnie sprzątanie świata – zachęca Robert Drobina, radny klubu Lepsze Polkowice. – Zbiórka o godzinie 10 na skrzyżowaniu ulic Żarskiej i Borówkowej. Zapraszam serdecznie.