Zmiany w Związku Gmin Zagłębia Miedziowego

0
2

Wojciech Żbikowski nowym przedstawicielem gminy w Zgromadzeniu Związku Gmin Zagłębia Miedzowego. Tak zadecydowała rada miejska na ostatniej sesji.

 

Wojciecha Żbikowskiego, nowego przedstawiciela w Zgromadzeniu Związku Gmin Zagłębia Miedziowego  czeka sporo wyzwań. Jak zaznacza jednym z tematów, które w pierwszej kolejności chciałby poruszyć jest konieczność zwiększenia komunikacji pomiędzy Związkiem Gmin Zagłębia Miedzowego a mieszkańcami.

–  Chciałbym podziękować radnym rady miejskiej za poparcie mojej kandydatury na przedstawiciela gminy Polkowice w Zgromadzeniu Związku Gmin Zagłębia Miedzowego. Jest to dla mnie zaszczyt i duży obowiązek – mówi Wojciech Żbikowski. – Jak możemy zauważyć w debacie publicznej mieszkańcy nie mają odpowiedniej wiedzy na temat sposobu funkcjonowania systemu gospodarki odpadami, a szczególnie skąd biorą się koszty, które musimy wszyscy ponosić. To po stronie związku leży odpowiednia edukacja ekologiczna i wyjaśnianie wszystkich wątpliwości czy nawet przekłamań, które krążą szczególnie w Internecie ­– dodaje Żbikowski.

Wojciech Żbikowski przez dziesięć lat zajmował się gospodarką odpadami i edukacją ekologiczną w polkowickim starostwie. Obecnie zajmuje stanowisko zastępcy dyrektora wydziału spraw obywatelskich w Urzędzie Gminy Polkowice. Przez ostatnie 3 lata współpracował z burmistrzem i radnymi przy wielu sprawach związanych ze Związkiem Gmin Zagłębia Miedzowego.