Multimedialna wystawa na otwarciu Polkowickiego Wiatraka

0
17

Multimedia, gry, wyprawa do podziemnej kopalni – to jedna z weekendowych atrakcji podczas otwarcia Wiatraka Polkowickiego, a okazją do tego są obchody 60-lecia KGHM Polska Miedź S.A. Chętnych do obejrzenia multimedialnej wystawy nie brakowało.

 

Przez całe sobotnie popołudnie przed tirem z multimedialną ekspozycją „Przyszłość jest z miedzi” widać było kolejkę chętnych do jej obejrzenia. Dla wielu odwiedzających wystawa była wspomnieniem lat spędzonych pod ziemią. Dzieci najczęściej stawały przed pulpitem, aby wziąć udział w grze, która, jak się okazało, nie sprawiała im większych problemów.

Polkowice były jednym z przystanków na ogólnopolskiej trasie tira z jubileuszową multimedialną ekspozycją KGHM. W ten sposób władze spółki chcą przenieść mieszkańców większych i mniejszych miast do podziemnego świata Polskiej Miedzi i pokazać jej rzeczywistość. Poza filmami na temat kopalni, hut czy zakładów wzbogacania rud, zwiedzający mobilną wystawę mogą zobaczyć imitacje sztabek srebra, złota i granulat miedzi. Atrakcją są też oryginalne stroje górnika i hutnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię