Zadeptać raka. Charytatywna akcja mieszkańców Polkowic

0
12

Ponad 42 tysiące złotych zebrano dla dwóch chorych pracowników Volkswagen Motor Polska w Polkowicach. W dwudniowej, charytatywnej sztafecie biegowej „Zadeptać raka” udział wzięło ponad 650 biegaczy, wolontariuszy oraz wielka rzesza mieszkańców gminy Polkowice.

 

Sztafeta biegowa „Zadeptać raka” nie była jedynym elementem, cieszącej się ogromnym zainteresowaniem, akcji charytatywnej. Na stadionie miejskim przy ul. 11 lutego można było także za dowolną opłatą nabyć pyszne domowe ciasta, zjeść bigos czy krem z pomidorów, przebierać wśród ciekawych książek oraz zmierzyć sobie ciśnienie. Z pewnością to jednak bieganie zdominowało rywalizację na bieżni. Poszczególni zawodnicy starali się pobić rekord w długości przebiegniętego dystansu. Najlepsi pokonali dystans ponad stu kilometrów. Nie o rekordy chodziło, bo liczył się głównie udział i wsparcie.

– Bardzo się cieszę zarówno z frekwencji, jak i hojności osób które przyszły w ten weekend na stadion, żeby pomóc naszym kolegom Bartkowi i Marcinowi powrócić w nasze szeregi – mówi Robert Drobina, radny Rady Miejskiej w Polkowicach, pracownik Volkswagen Motor Polska.

Głównymi organizatorami sztafety charytatywnej „Zadeptać raka” było Centrum Kultury w Polkowicach oraz Volkswagen Motor Polska (VWMP). Swój udział w sukcesie tej imprezy mają także m. in. liczni sponsorzy – przedsiębiorcy 19 firm z terenu gminy Polkowice, Polkowickie Centrum Wolontariatu, wolontariusze z VWMP oraz przedstawiciel sołectw Moskorzyn i Sobin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię