Zagrali dla Oliwii i Leny

0
69

Jak podają organizatorzy Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Gramy dla Oliwii i Leny 2021, wynik tegorocznej akcji przeszedł najśmielsze oczekiwania. Zebrano kwotę 71.463,80 zł!, która jako zbiórka publiczna została wpłacona na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Zgromadzone środki wspomogą rehabilitację Oliwii, która cierpi na wrodzoną wadę mózgu – agenezję ciała modzelowatego oraz zakup protezy dla Leny, która urodziła się bez lewej dłoni i przedramienia.
Turniej, który odbył się w dniach 5 i 6 czerwca na boisku w Roztoce przyciągnął piłkarzy z grup wiekowych 2009 – 2012 m.in. z Wrocławia, Dzierżoniowa, Jawora, Lubina i Świdnicy. Najlepszym puchary wręczał Jarosław Kubicki, wychowanek Zagłębia Lubin, obecnie zawodnik Lechii Gdańsk.
Sportowej imprezie towarzyszyła m.in. loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami oraz różnorodne specjały regionalne.
Podziękowania za pośrednictwem profilu Facebook złożono m.in. dla GOKSiR Dobromierz i Łukasza Citków, sołectwa Roztoka i sołtys Ilony Rój, Emila Mazurkiewicza – prowadzącego imprezę, Gminy Dobromierz, Klubu Sportowego „Granit” Roztoka, Joli Kowalskiej, roztockiej młodzieży, sołectwa Dzierzków, OSP Roztoka, szkół podstawowych z Roztoki, Gniewkowa i Dobromierza, organizacji, firm, przedsiębiorstw, drużyn biorącym udział w turnieju, darczyńców, sponsorów, służb medycznych, osób dbającym o porządek i licznych wolontariuszy.
(DBR)