Inwestycja ukończona. Jest już ścieżka rowerowa i chodnik

0
3

Zakończyła się budowa ścieżki rowerowej i chodnika, wraz z oświetleniem, między ekranami dźwiękochłonnymi, wzdłuż Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego, a ROD „Relaks” w Polkowicach. Ale to nie koniec inwestycji w tym rejonie.

 

Rowerzyści i piesi mogą teraz wygodnie, a przede wszystkim bezpiecznie dotrzeć do swoich działek asfaltową ścieżką dla jednośladów i chodnikiem z kostki betonowej. Ponadto, zamontowano piętnaście lamp.

– Ta inwestycja, realizowana głównie z myślą o działkowcach i rowerzystach, wpisuje się w nasze działania związane z rozbudową sieci dróg rowerowych na terenie gminy – mówi  Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. –  Zaplanowano tam też zastępcze nasadzenia drzew – dodaje burmistrz.

Koszt inwestycji sięga prawie 433 tysięcy złotych. Licząca ponad 480 metrów trasa biegnie od skrzyżowania z ulicą 11 Lutego niemal do ulicy Przemysłowej. Niemal, ponieważ odcinek łączący nowo wybudowane ścieżkę i chodnik – z jezdnią znajduje się w pasie drogowym ulicy Przemysłowej i może powstać dopiero w ramach projektowanej przebudowy tej drogi. Będzie kontynuacja obecnego szlaku poprzez budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ogrodzenia ROD „Relaks” do ulicy 3 Maja – dla ruchu rekreacyjnego, oraz ciągu tylko rowerowego, ale dwukierunkowego, przy samej ul. Przemysłowej aż do ul. Dąbrowskiego, co umożliwi ruch szybszym cyklistom. Kolejna ścieżka rowerowa, o długości około 500 metrów,  powstanie wzdłuż ul. 11 Lutego, od strony ROD „Relaks”, łącząc się z istniejącymi trasami. Obecnie trwają prace projektowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię