Dzień Dziecka w Budziszowie Wielkim

0
116

1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. W Szkole Podstawowej w Budziszowie Wielkim to również był niezwykły dzień. Dopisała pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w zmaganiach sportowych. W tym szczególnym dla dzieci dniu placówkę odwiedziła wójt gminy Wądroże Wielkie Elżbieta Jedlecka, która przekazała bon finansowy na zakup urządzeń zewnętrznych do realizacji działań profilaktycznych.
Jak co roku, przystąpiono również do akcji Zryw Wolnych Serc. Uczestnicy imprezy wykonali wspólnie gest wzmocnienia twórczej profilaktyki i przez 60 sekund wybijali rytm serca.
“Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą. Gest ma jednoczyć ludzi w trosce o to, aby narkotyki, dopalacze, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia.”
Dzień upłynął wszystkim aktywnie i wesoło. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz popcorn. Wszystkim należą się podziękowania za przygotowanie tak wspaniałego dnia!
(SPBW)