Święto patrona szkoły

0
75

Przygotowania do obchodów Święta Patrona w roztockiej szkole trwały kilka dni, podczas których uczniowie wraz z wychowawczyniami wykonali gazetki ścienne o Henryku Sienkiewiczu i przygotowali galerię prac. Główne uroczystości odbyły się 5 maja – w dniu urodzin pisarza.
Uczniowie podkreślili ważność szkolnego święta swoim odświętnym ubiorem, nie zapominając o tarczy z wizerunkiem patrona. Niektórzy zaprezentowali się w strojach bohaterów z książek Sienkiewicza. Maja Łakomiak została bohaterką z powieści „Quo vadis”, Karolina Wudarska przebrała się za Indiankę z noweli „Sachem”, Igor Rosiecki przedstawił rycerza krzyżackiego, natomiast Mateusz Łakomiak i Zofia Schab odegrali role Stasia i Nel – głównych bohaterów powieści „W pustyni i w puszczy”. Za piękne stroje i ogromne zaangażowanie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody.
Motywem przewodnim podczas zajęć w klasach 0-III były przygody Stasia i Nel. Uczniowie obejrzeli fragment filmu „W pustyni i w puszczy”, a następnie wykonali prace plastyczne związane z głównymi bohaterami. W najmłodszych klasach odczytano fragment noweli Henryka Sienkiewicza. Tego zadania podjęła się p. Joanna Babiarz – mama jednego z uczniów, która przygotowała nagranie z fragmentem utworu „Janko Muzykant” oraz zachęciła dzieci do poznania dalszych losów głównego bohatera.
Uczniowie klasy pierwszej wraz z p. Dorotą Ekiert obejrzeli książki Henryka Sienkiewicza ze szkolnej biblioteki, próbując samodzielnie przeczytać wybrane fragmenty. Udali się także na krótką wycieczkę po szkole, poznając miejsca upamiętniające nadanie szkole imienia.
Dzień upłynął w radosnej atmosferze, a dzieci przy okazji różnorodnych zajęć mogły poznać bliżej sylwetkę Naszego Patrona.
(SPR)