Wymuszenie przejazdu przyczyną wypadku

0
817

19 maja około godz. 18:30 na skrzyżowaniu dróg powiatowych relacji Jawor – Wądroże Wielkie a Snowidza – Mściwojów doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, które spowodowała 21-letnia kobieta. Kierująca Oplem zbagatelizowała znak STOP i wymusiła pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym Renault. Wskutek tego doszło do bocznego zderzenia obu aut, a kierująca Oplem zakończyła podroż w przydrożnym rowie. Sprawczyni zdarzenia oraz pasażerka osobowego Renault z obrażeniami ciała zostały przetransportowane karetką pogotowia do szpitala w Legnicy.
Jak się okazało, legniczanka miała prawo jazdy dopiero od pół roku. W związku ze zdarzeniem policjanci zatrzymali kobiecie uprawnienia do kierowania pojazdami.
Jaworscy policjanci ostrzegają! Pamiętajmy, Kiedy dojeżdżamy do skrzyżowania oznaczonego znakiem STOP, zatrzymanie powinno nastąpić w miejscu, gdzie jest namalowana linia bezwzględnego zatrzymania, P-12 lub tuż przed tą linią. Apelujemy do kierujących o koncentrację i wzmożoną uwagę w trakcie jazdy. Planujmy każdy manewr z odpowiednim wyprzedzeniem oraz poprzedzajmy go szczególną obserwacją sytuacji na jezdni oraz oznakowania. Kierowco, włącz myślenie i… noga z gazu!

źródło: KPP w Jaworze