Polkowiczanie pomagają chorym dzieciom

0
8

Ponad cztery tysiące kilogramów plastikowych zakrętek przez rok wrzucili mieszkańcy do miedzianego serca na polkowickim Rynku. Tym samym, dzięki dobrym sercom polkowiczan pomoc otrzymało ośmioro chorych dzieci.

 

W maju mija pierwszy rok, odkąd miedziane serce na zakrętki stanęło na polkowickim Rynku. Dzięki dobrym sercom polkowiczan pomoc otrzymało ośmioro chorych dzieci.  Dla każdego z nich uzbierano trzy pełne kosze. W ciągu roku polkowiczanie wrzucili 4220 kg plastikowych nakrętek. Dało to ponad 4600 zł, a więc średnio na jednego beneficjenta wyszło po 600 zł.

Przypomnijmy, że konstrukcja w kształcie miedzianego serca powstała dzięki współpracy gminy Polkowice z KGHM ZANAM.

– Kosz na nakrętki pokazał, iż była to trafiona w dziesiątkę inwestycja, której najważniejszym celem jest pomoc potrzebującym, szczególnie dzieciaczkom, z naszej gminy. Jednocześnie pojemnik ma pozytywny wpływ na środowisko, ponieważ przy okazji segregujemy plastikowe nakrętki – mówi Mariusz Zybaczyński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Polkowicach. – Nasze serce jest wyjątkowe, w kształcie logo gminy, wyróżnia się także dużą pojemnością i jakością wykonania. W ślad za naszym sercem poszły inne sąsiednie gminy i miasta. Jest to potwierdzeniem, że inicjatywa ta była potrzebna i trafiona – podkreśla.

W przypadku chęci zgłoszenia swojego dziecka do akcji, prosimy o kontakt z Centrum Kultury pod numerem telefonu 535 179 252. Realizacja konkretnej zbiórki odbywa się według kolejności zgłoszeń. Aktualnie trwa zbiórka dla dziewiątego beneficjenta – dziewięcioletniej Nadii, która choruje na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe.