Pół wieku razem

0
269

Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, chociaż przeciwności w życiu bywa bardzo wiele. Pary, które przeżyły w jednym związku tyle lat, są nagradzane medalem przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Szanowni Jubilaci – Mieszkańcy Gminy Dobromierz byli uczestnikami uroczystości wręczenia “Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, która odbyła się 8 maja 2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu. Aktu dekoracji dokonał wójt Jerzy Ulbin wraz z przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Ruskiem.
Wójt Jerzy Ulbin w słowach skierowanych do Jubilatów podkreślił, że przeżyte ponad 50 lat razem to czas pięknych, podniosłych i radosnych chwil, ale również okres dzielenia z drugą osobą trosk, smutków i nieszczęść. To także czas wzajemnego poszanowania i zrozumienia, z czego można być niewątpliwie dumnym. Życzył przybyłym gościom zdrowia, siły, pogody ducha, a także pomyślności i spełnienia marzeń.
W gronie Jubilatów, którzy obchodzili swoje Złote Gody znaleźli się Państwo: Stanisława i Kazimierz Bierowiec z Jugowej, Halina i Marian Dembińscy z Jaskulina, Maria i Zbigniew Filipczak z Dobromierza, Barbara i Bronisław Głuszczak z Roztoki, Krystyna i Stanisław Grabscy z Szymanowa oraz Zofia i Roman Król z Borowa.
(DBR)