Policjant z Jawora strzeleckim Mistrzem Polski

0
299

W miniony weekend na strzelnicy czołgowej OSPWL Bemowo Piskie w Orzyszu odbyły się zawody strzeleckie Long Range Shot. W turnieju tym wziął udział policjant z jaworskiej komendy – asp. szt. Rafał Sokołowski wraz ze swoją drużyną z jaworskiego Klubu Strzeleckiego „UR”. Występ na zawodach okazał się dla funkcjonariusza bardzo udany. Uzyskał bowiem tytuł Mistrza Polski zdobywając jednocześnie złoty medal w dwóch kategoriach: karabinu historycznego 100/200/300 indywidualnie i drużynowo.

Dodatkowo utalentowany funkcjonariusz, który na co dzień jest dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, zdobył jeszcze pięć medali na dystansach 100, 200, 300 metrów oraz wygrał trening strzelecki.
Asp. szt. Rafał Sokołowski pasjonuje się strzelectwem sportowym od 17 lat. Jaworski policjant od wielu lat odnosi liczne sukcesy w tej dyscyplinie. Na jego koncie znajdują się liczne zwycięstwa w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. W 2020 r. zdobył tytuł wicemistrza Europy w kategorii karabinu długodystansowego na 1000+ oraz karabinu historycznego Open podczas Finału Zawodów Long Range European Championships w Drawsku Pomorskim. W 2011 roku w Bydgoszczy drużynowo zdobył tytuł Mistrza Polski w konkurencji pistolet wojskowy Glock 17. Policjant reprezentował również Polskę w karabinie dowolnym w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Hradec Kralove w Czechach. Rafał jest także srebrnym medalista Finału Pucharu Polski Open. W 2014 roku, jako reprezentant policji dolnośląskiej wziął udział w XVII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „Snajper 2014” pozostawiając w pokonanym polu zawodników z 20 krajów z całego świata. Rafał startował także w konkurencjach dla instruktorów strzelań, gdzie nie miał sobie równych, wygrywając nawet z instruktorami takich formacji jak GROM, ABW, SPAP czy BOR.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Oficer Prasowy KPP w Jaworze