Policjanci z wizytą w Żłobku Trolik

0
360

Policjanci jaworskiej komendy dbają o bezpieczeństwo najmłodszych. W miniony piątek funkcjonariusze prewencji spotkali się z dziećmi ze Żłobka Trolik. Dwulatki nie tylko uczyły się, jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych, ale także mogły posiedzieć w policyjnym radiowozie. Na koniec maluchy otrzymały od mundurowych odblaski.
O bezpiecznym poruszaniu się po drogach policjanci prewencji jaworskiej komendy rozmawiają z najmłodszymi. Zazwyczaj są to przedszkolaki. Jednak w piątek (14 maja br.) z wizytą udali się do jeszcze młodszej grupy. W jaworskim Żłobku Trolik spotkali się z dwulatkami, dla których było to ogromne przeżycie. Przez kilkanaście minut dzieci wpatrywały się w parę policjantów, którzy tłumaczyli jak przechodzić przez jezdnię. Okazuje się, że wiele z nich już wie, jaki kolor światła pozwala przejść na drugą stronę. Każdy mógł razem z funkcjonariuszką poprawnie wejść na przejście dla pieszych. Dzieci z każdą kolejną chwilą coraz śmielej uczestniczyły w zajęciach.
Każde dziecko otrzymało odblask w postaci niebieskiego misia. Policjanci z jaworskiej komendy zadbały, by dwulatki mogły bezpiecznie poruszać się czy wychodzić na wycieczki. Wręczone odblaski zdecydowanie poprawią ich widoczność.
Gdy policjanci weszli do sali Żłobka Trolik, na twarzach dzieci pojawiło się zdziwienie, które szybko zmieniło się w zainteresowanie. Maluchy chętnie uczestniczyły w zorganizowanych zajęciach, ale największym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz, a zwłaszcza sygnały świetlne i dźwiękowe. Każdy mógł do niego wsiąść i pokręcić kołem kierownicy.
Funkcjonariusze z jaworskiej jednostki, poprzez zabawę propagują bezpieczne zachowania nawet wśród kilkulatków. Dzięki odblaskom, dzieci będą świecić przykładem.
źródło: KPP w Jaworze