Nowy samochód – nowe możliwości

0
324

Zaledwie kilka dni temu dostarczono do gminy Wądroże Wielkie zakupiony 9 osobowy samochód volkswagen, który przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych. Teraz mieszkańcy, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, będą mogli bezpłatnie skorzystać z dowozu do lekarza, urzędu, apteki czy innych instytucji by załatwić najpotrzebniejsze sprawy. Cały projekt realizowany będzie przez najbliższe dwa lata, a gmina z własnych środków nie dołoży ani złotówki!

– Oficjalnie rozpoczynamy projekt skierowany do mieszkańców naszej gminy, szczególnie osób starszych, niepełnosprawnych, wykluczonych transportowo. Dzięki pozyskanym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych środkom w wysokości 302 tys. zł gmina Wądroże Wielkie jako pierwsza w powiecie jaworskim i jedna z pierwszych na Dolnym Śląsku rozpoczyna realizację projektu NIEmobilni mieszkańcy Gminy Wądroże Wielkie – poinformowała wójt Elżbieta Jedlecka.

Osoby, które będą miały potrzebę skorzystać z bezpłatnego transportu proszone są o kontakt z Koordynatorem w Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej – Zofią Klaś pod numerem telefonu: 726 12 11 01.

fot. Gmina Wądroże Wielkie