W maju otwarcie ścieżki rowerowej

0
81

W Polkowicach wzdłuż Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego budowana jest ścieżka rowerowa o długości prawie 500 mb, szerokość drogi rowerowej – dwa metry i  półtora metrowy chodnik. W połowie maja zadanie zostanie zakończone.

 

W połowie maja ma się zakończyć budowa chodnika i ścieżki rowerowej wraz z oświetleniem między ROD „Relax” a ekranami dźwiękochłonnymi wzdłuż Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego. W ten sposób połączone zostaną ulice Przemysłowa i 11 Lutego.

– Wykonawca jest na etapie montażu piętnastu punktów oświetlenia terenu i wykonania górnych warstw konstrukcyjnych, czyli nawierzchni bitumicznej na drodze rowerowej i kostki betonowej na chodniku – mówi Tomasz Duszyński, kierownik referatu inwestycji w urzędzie gminy.

Długość połączenia wynosi prawie 500 mb, szerokość drogi rowerowej – dwa metry, a chodnika – półtora metra.

– Ta inwestycja realizowana jest głównie z myślą o działkowcach i rowerzystach, wpisując się w nasze działania związane z rozbudową sieci dróg rowerowych na terenie gminy – przypomina Łukasz Puźniecki, Burmistrz Polkowic. – Stworzymy tam bezpieczny, oświetlony ciąg pieszo-rowerowy. Będą też zastępcze nasadzenia drzew – dodaje burmistrz.

Podczas robót trasę ciągu komunikacyjnego skorygowano w taki sposób, aby ograniczyć do minimum wycinkę zieleni. Wartość inwestycji sięga ponad 430 tysięcy złotych razem z kosztem zmian projektowych. Termin zakończenia prac to 14 maja.