Wpadka dwóch złodziejek

0
818

Jaworscy policjanci zatrzymali dwie legniczanki, które próbowały ukraść ze sklepu sportowego trzy pary spodni. Kobiety zostały ujęte na gorącym uczynku przez pracownika sklepu. Jednak to nie wszystko, co miały na sumieniu. Okazało się bowiem, że kilka razy dokonały wspólnie kradzieży markowych kosmetyków w dwóch jaworskich drogeriach.
Do zdarzenia doszło w środę 13 kwietnia br. Około godz. 18:50 dyżurny jaworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, od pracownika jednego ze sklepów sportowych, o próbie kradzieży trzech par spodni sportowych przed dwie młode kobiety. Przybyły na miejsce policyjny patrol dokonał zatrzymania 35-latki oraz jej 33-letniej koleżanki. Jak się okazało kobiety działając wspólnie i w porozumieniu, weszły do przymierzalni z trzema parami legginsów wartych blisko 600 zł, a następnie usunęły z nich klipsy zabezpieczające, po czym chowając odzież do torby, usiłowały opuścić sklep. Czujność ekspedientki nie pozwoliła złodziejkom wyjść z budynku. Kobiety zostały zatrzymane przez jaworskich policjantów, a towar wrócił na sklepowe półki.
Jak się jednak okazało, to nie jedyne przestępstwa, jakich dopuściły się legniczanki. Dzięki zabezpieczonym monitoringom z dwóch jaworskich drogerii, śledczy udowodnili kobietom jeszcze kilka kradzieży markowych kosmetyków o łącznej wartości ponad 1600 złotych.
35-latka oraz jej „wspólniczka” przyznały się do ogłoszonych im zarzutów. O dalszych ich losie zadecyduje teraz jaworski sąd. Za kradzieże sklepowe podejrzanym grozi kara nawet do 5 lat więzienia.
źródło: KPP w Jaworze