Easter Challenge

0
354

W marcu br. w Szkole Podstawowej w Paszowicach został zorganizowany konkurs z języka angielskiego „Easter Challenge”. Konkurs był skierowany do dzieci z klas VII i VIII. Uczniowie od 24 marca do 31 marca codziennie otrzymywali zadanie do wykonania np. musieli stworzyć kartkę z życzeniami; zrobić krzyżówkę z hasłami wielkanocnymi; nauczyć się wierszyka na pamięć; oglądnąć film i odpowiedzieć na pytania; zrobić pisankę wielkanocną itp.
Głównym celem konkursu było rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych oraz językowych. Konkurs miał na celu także poszerzyć słownictwo o zwroty typowo wielkanocne. Prace były oceniane pod względem pomysłowości, estetyki pracy oraz poprawności językowej.
Dzieci wykonały przepiękne i niepowtarzalne kartki świąteczne, a krzyżówki były kreatywne i na wysokim poziomie. Zwycięzcą został Bartek D. z klasy 7, który wykonał wszystkie zadania.
Każdy z uczestników otrzymał celującą ocenę z aktywności z języka angielskiego. Zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia, a efekty pracy dzieci można zobaczyć na szkolnej stronie internetowej.
(SPP)