Ukradł koledze kartę i płacił nią za alkohol

0
332

Funkcjonariusz z Komisariatu w Bolkowie przedstawił 53-letniemu mężczyźnie zarzuty dotyczące kradzieży i włamania na konto bankowe. Podejrzany ukradł bowiem swojemu znajomemu kartę płatniczą, a następnie posługując się nią, trzy razy zapłacił w sklepie za alkohol. 53-latek wpadł w ręce policjantów po tym, jak został rozpoznany na nagraniu. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.
Do Komisariatu Policji w Bolkowie zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że w nieustalonych okolicznościach doszło do kradzieży należącej do niego karty bankomatowej. Po czasie okazało się, że za jej pomocą, ktoś dokonał płatności metodą zbliżeniową. Z konta bankowego zgłaszającego zniknęło łącznie ponad 100 złotych. Kryminalni od razu przystąpili do wyjaśniania tej sprawy. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, w jakich okolicznościach doszło do utraty karty i dotarli do zapisów monitoringów. Jeden z policjantów rozpoznał na nagraniu znanego mu 53-latka z Bolkowa. Typowania funkcjonariusza okazały się celne.
Mężczyzna został niezwłocznie zatrzymany. Śledczy z Bolkowa ustalił, iż sprawca, podczas wspólnej imprezy, na której spożywany był alkohol, wykorzystał nieuwagę kolegi i zabrał jego kartę bankomatową. Następnie za jej pomocą trzykrotnie zapłacił za alkohol metodą zbliżeniową w jednym ze sklepów na terenie Bolkowa. 53-latek próbował jeszcze dwa razy w ten sam sposób zapłacić za napoje wyskokowe, lecz na szczęście właściciel skradzionej karty zdążył ją zablokować. Podejrzany usłyszał łącznie sześć zarzutów. Za tego typu przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat więzienia.
źródło: KPP w Jaworze