Nowy alkomat dla jaworskich policjantów

0
247

W Urzędzie Gminy Paszowice odbyło się uroczyste przekazanie nowego sprzętu pomiarowego w postaci Alkomatu Profesjonalnego Promiler iBlow10. Zakup sprzętu w całości sfinansował Urząd Gminy Paszowice. Alkomat jest już na wyposażeniu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.
22 marca br. p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze mł.insp. Artur Bujak z rąk wójta gminy Paszowice Sebastiana Oszczędy odebrał profesjonalny alkomat Promiler iBlow10. Przekazane urządzenie jest niezwykle prostym miernikiem pozwalającym nie tylko samodzielnie, ale także szybko i bezbłędnie stwierdzać obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki niemu badanie potrwa jedynie kilka sekund, a kierowcy nie będą musieli z niecierpliwością czekać na jego wynik. Przy AlcoBlow znajduje się szczegółowa instrukcja obsługi. Ich użycie jest bardzo proste. Urządzenia nie posiadają ustników. W celu dokonania pomiaru należy włączyć urządzenie poprzez naciśnięcie przycisku ON/OF. Należy poczekać kilka sekund, gdy dioda z napisem WAIT zmieni się z czerwonej na zieloną oznaczało będzie, że AlcoBlow jest gotowy do użycia. Przez otwór pomiarowy z odległości 1,0 – 2,5 cm przez około 5 sekund wdmuchnąć miarowo powietrze. Jeśli pomiar przeprowadzony zostanie prawidłowo na urządzeniu zapali się odpowiednia dioda. Czerwona oznaczała będzie, że osoba badana znajduje się jeszcze pod działaniem alkoholu, zielona natomiast, że badany jest trzeźwy. Bardzo istotnym jest, że urządzenie pokazuje, jaką ilość alkoholu posiadamy w organizmie.
Nowy sprzęt w walce z kierującymi decydującymi się wsiąść „za kółko”pod wpływem alkoholu jest dobrze działającym orężem w walce o bezpieczeństwo na drogach. Zakup przedmiotowego zestawu wpłynie przede wszystkim na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród mieszkańców powiatu jaworskiego.
Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze mł.insp. Artur Bujak dziękując za otrzymany sprzęt, podkreślił ważną rolę samorządów w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców. Podziękował za dotychczasowe wsparcie, jakiego udzielają lokalne władze.
źródło: KPP w Jaworze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię