Podsumowanie działań „Trzeźwy Poranek”

0
662

W poniedziałek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze przeprowadzili prewencyjną akcję pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek”. Nadrzędnym celem tego rodzaju działań było wyeliminowanie z dróg kierujących będących pod wpływem alkoholu.
Podczas wzmożonych działań pod nazwą „Trzeźwy Poranek” przeprowadzonych na terenie powiatu jaworskiego 8 marca br. udział wzięło 4 policjantów Referatu Ruchu Drogowego oraz 3 funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji. W trakcie prowadzonych działań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przebadano łącznie 320 kierujących. Mundurowi zatrzymali jednego kierowcę, który prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości. 52-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego prowadził Audi mając 1,38 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W ręce mundurowych „wpadł” także jeden kierujący, który wsiadł „za kółko” będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny 0,17 mg/l alkoholu. W związku z powyższym obu mężczyznom zatrzymane zostały uprawnienia do kierowania pojazdami.
Jaworscy policjanci przypominają! Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję, gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach.
źródło: KPP w Jaworze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię