Rozmowy o bezpieczeństwie

0
585

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu jaworskiego p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze podinsp. Przemysław Siwiak wraz z kierownikiem Referatu Ruchu Drogowego spotkali się z radnym powiatowym Arturem Stacherą, aby omówić kwestie dotyczące bezpiecznego przejazdu na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej W363 relacji Jawora – Luboradz z drogą powiatową relacji Mściwojów – Snowidza.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszego powiatu w związku z ich sygnałami dotyczącymi bardzo szybko jeżdżących kierowców na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej W363 relacji Jawora – Luboradz z drogą powiatową relacji Mściwojów – Snowidza oraz bagatelizowania znaku STOP, co skutkuje dość sporą ilością zdarzeń drogowych w tym miejscu, jaworscy policjanci systematycznie prowadzą działania prewencyjne mające na celu niwelowanie tego typu zagrożeń w ruchu drogowym m.in. poprzez eliminowanie tzw. „piratów drogowych”.
W poniedziałek 1 marca br. p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze podinsp. Przemysław Siwiak wraz z kierownikiem Referatu Ruchu Drogowego spotkali się z radnym powiatowym z gminy Mściwojów Arturem Stacherą, aby omówić kwestie dotyczące bardzo ważnego problemu, a mianowicie bezpieczeństwa przejazdu na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej W363 relacji Jawora – Luboradz z drogą powiatową relacji Mściwojów – Snowidza. Pomimo, iż skrzyżowanie jest prawidłowo oznakowane, widoczność jest bardzo dobra, a przydrożne drzewa zostały wycięte, to w dalszym ciągu w miejscu tym często dochodzi do kolizji drogowych. Kierujący pojazdami nie stosują się bowiem do pionowego i poziomego znaku STOP. Są tacy kierowcy, którzy ignorują ten przepis i zachowują się tak, jak gdyby zamiast znaku STOP nakazującego bezwzględne zatrzymanie pojazdu, na skrzyżowaniu był ustawiony znak „ustąp pierwszeństwa”, który umożliwia zwolnienie i wjazd na skrzyżowanie bez konieczności zatrzymania się.
Jaworska Policja apeluje!
Życie jest kruche – dobrze wiedzą o tym policjanci, którzy obsługują miejsca tragedii i wyjaśniają przebieg wypadków. Każdy z policjantów jaworskiej komendy zna dziesiątki zdarzeń, w których ktoś stracił życie przez swoją własną nieuwagę i brawurę. Są to tragedie, których można by było uniknąć, gdybyśmy tylko przywiązywali większą uwagę do znaków i sygnałów drogowych. Kierowco pamiętaj! Jak STOP, to STOP! Bądź rozsądny i zawsze stosuj się do tego znaku!
źródło: KPP Jawor