Przedszkolaki pomagają

0
281

„Człowiek jest wielkim nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – Jan Paweł II. To motto przyświeca licznym akcjom charytatywnym, w których uczestniczą przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. II Armii Wojska Polskiego w Bolkowie.

Udział w akcjach społecznych i charytatywnych uczy dzieci wrażliwości na potrzeby innych, rozwija uczucia empatii, kształtuje pozytywna postawę wobec cierpiących i potrzebujących.
Sztandarowymi akcjami, w których uczestniczymy od wielu lat są: „Góra grosza”, WOŚP, „Zbiórka zakrętek”, „Występy dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Bolkowie”, „Kartka dla medyka”, „Kartka dla dzieci z chorobami onkologicznymi”.


Nasze przedszkolaki wiedzą, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, żeby je zrealizować. Pamiętając o tym braliśmy udział w zbiórce środków higienicznych, zabawek dla dzieci z Domu małego dziecka w Nowych Rochowicach.
Myślimy, że dopóki nasze przedszkole będzie istnieć będziemy pomagać innym, ponieważ „praca” dla innych uczy nas pokory wobec życia. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, a także wartości drugiego człowieka, integrują środowisko, uczą empatii, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!
Karolina Maziarz