Dzielnicowi pomogli kierowcy TIR-a

0
188

Służba w policji to przede wszystkim niesienie pomocy społeczeństwu. Najczęściej wiąże się ona z zapewnianiem bezpieczeństwa, jednak może mieć także inny charakter. Dzielnicowy z jaworskiej komendy pomógł kierowcy samochodu ciężarowego, który miał niesprawne koło i nie mógł kontynuować jazdy. Policjant pomógł założyć w jego pojeździe koło zapasowe i tym samym umożliwił dalszą podróż.


Najważniejszym zadaniem każdego policjanta jest służba społeczeństwu i niesienie pomocy potrzebującym. Ta najczęściej wiąże się z zapewnianiem szeroko rozumianego bezpieczeństwa, jednak polega także na rozwiązywaniu wielu problemów, z jakimi zmaga się społeczeństwo. Do dość nietypowej sytuacji doszło w środę (10 lutego br.) na autostradzie A4, gdzie pomocy potrzebował kierowca TIR-a.
Dzielnicowi z jaworskiej komendy, powiadomieni przez dyżurnego o awarii samochodu ciężarowego, od razu udali się na miejsce. Na pasie awaryjnym autostrady A4 zastali zmarzniętego mężczyznę, który próbował zmienić niesprawne koło w swoim pojeździe. Sierżant sztabowy Dariusz Antoniewicz, nie zastanawiając się nawet chwili, zaproponował pomoc i od razu przystąpił do działania. Sytuacja bowiem mogła zagrażać bezpieczeństwu, gdyż samochód ciężarowy dość długo stał na zatoce pasa awaryjnego bardzo ruchliwej autostrady, a służba drogowa, z uwagi na obfite opady śniegu i utrudniony ruch, nie mogła szybko dojechać na miejsce. Podczas gdy dzielnicowy zmieniał koło, sierżant Paulina Gierat czuwała nad porządkiem ruchu drogowego. Dzięki zaangażowaniu dzielnicowych i chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, kierowca TIR-a mógł bezpiecznie ruszyć w dalszą podróż. Funkcjonariusze zdają sobie sprawę, że pomaganie innym to najważniejsza część policyjnej misji. Na ich pomoc zawsze można liczyć.
źródło: KPP w Jaworze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię