Nowy policjant w Jaworze

0
815

Przy zachowaniu obostrzeń związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu koronawirusa, w świetlicy jaworskiej komendy rotę ślubowania wypowiedział policjant, który wstąpił w szeregi Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Nowo przyjętemu funkcjonariuszowi akt ślubowania wręczył p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze mł.insp. Artur Bujak. Po zakończeniu szkolenia podstawowego nowo przyjęty policjant rozpocznie służbę w jaworskiej jednostce.


Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze mł. insp. Artur Bujak pogratulował policjantowi wyboru tak odpowiedzialnej służby. Podkreślił, że służba w policji to trudna misja, pełna zagrożeń oraz nieustannie podejmowanego ryzyka. Wymaga doskonałego przygotowania fizycznego i psychicznego, a przede wszystkim odwagi oraz oddania drugiemu człowiekowi. To poświęcenie i próba charakteru, którą nie każdy jest w stanie przejść. Od zaangażowania poszczególnych policjantów zależy wewnętrzne bezpieczeństwo państwa i jego obywateli. Ci, którzy wybrali tę drogę zawodową, mogą być dumni ze swojej decyzji.
Służba w policji cieszy się coraz większym zainteresowaniem i nie tylko w kwestii stabilizacji zatrudnienia oraz wysokich zarobków, bo to kwota około 4 tys. złotych netto dla nowo przyjętych funkcjonariuszy, ale również służba w policji daje szanse rozwoju i oczywiście awansu. Policjant to zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający, ale i dający wiele satysfakcji, bo szacunek osób, którym niesiemy pomoc, bywa bezcenny. Dzięki służbie w Policji można realnie i osobiście wpłynąć na to, by życie było bezpieczniejsze dla nas, naszych najbliższych i społeczeństwa.
źródło: KPP w Jaworze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię