Areszt dla 54-latka

0
612

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który nieumiejętnie i bez uprawnień zamontował w swoim mieszkaniu piec grzewczy, w wyniku czego dym wydobywający się ze spalania dostał się do wnętrza lokali mieszkalnych, co mogło spowodować zatrucie i śmierć lokatorów, a także pożar budynku. Kiedy jeden z lokatorów próbował zagasić piec, mężczyzna -przy użyciu noża- groził mu pozbawieniem życia. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Sąd Rejonowy w Jaworze zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.
W sobotę (6 lutego br.) około godz. 19 dyżurny jaworskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury w jednym z budynków mieszalnych na terenie powiatu jaworskiego. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali zgłaszającego, który poczuł w swoim mieszkaniu silny zapach dymu wydobywającego się z lokalu należącego do jego wujka. Kiedy mężczyzna wszedł do mieszkania 54-latka i próbował zagasić piec, jego wujek złapał za nóż kuchenny i groził mu pozbawieniem życia. Policjanci udali się więc do mieszkania sprawcy, w którym to ujawnili wykuty w ścianie otwór, a w nim włożoną, niczym nie zabezpieczoną metalową rurę odprowadzającą spaliny z zamontowanego nieumiejętnie pieca wolnostojącego. Policjanci niezwłocznie zatrzymali sprawcę. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.
Na miejsce przybył także biegły z zakresu pożarnictwa, który jednoznacznie stwierdził, iż mężczyzna swoim zachowaniem sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo powstania pożaru, gdyż spaliny – zamiast na zewnątrz budynku dostawały się do jego wnętrza, zadymiając pomieszczenia i klatkę schodową, co mogło spowodować zatrucie i śmierć mieszkańców, a także pożar całego budynku.
54–letni mieszkaniec powiatu jaworskiego usłyszał już zarzuty. Sąd Rejonowy w Jaworze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za tego typu przestępstwo podejrzanemu grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za kierowanie gróźb karalnych z użyciem niebezpiecznego narzędzia.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp.szt. Ewa Kluczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię