Policjanci z wizytą w szkole

0
450

Bolkowscy policjanci odwiedzili pierwszo i trzecioklasistów w Szkole Podstawowej w Lipie. Dzieci miały możliwość nie tylko zapoznania z pracą funkcjonariuszy, ale także dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i przechodzić przez przejście dla pieszych oraz jak postępować, by uchronić się przed zarażeniem koronawirusem.Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Lipie zostało zrealizowane w ramach prowadzonych przez policjantów działań profilaktycznych, ukierunkowanych na edukowanie dzieci w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Uczniowie klasy I i III z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych przez bolkowskich funkcjonariuszy. Prowadzący spotkanie starali się wyrobić wśród nich m.in. nawyk zapinania pasów, noszenia odblasków, przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych i na zielonym świetle, czy poruszania się właściwą stroną drogi, kiedy nie ma chodnika.
W trakcie pogadanki nie zabrakło elementów edukacji związanych z zagrożeniami jakie niesie ze sobą pandemia koronawirusa. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest noszenie maseczek ochronnych, zachowanie dystansu czy częsta dezynfekcja rąk, aby uchronić siebie i innych przed zarażeniem Covid-19.
Takie spotkania, przeprowadzone oczywiście z zachowaniem ścisłych zasad związanych z reżimem sanitarnym, mają ogromny wpływ na kształtowanie się prawidłowych nawyków związanych z bezpieczeństwem młodych ludzi.
źródło: KPP w Jaworze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię