Karnawał w przedszkolu

0
868

Karnawał to ciekawy czas. To tradycja przepełniona muzyką i zabawą, a ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Na pewno przygotowywany jakiś czas.
Bal w karnawale jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, bo dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w Przedszkolu Samorządowym w Bolkowie, 5 lutego br. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe, inne niż zwykle, postacie. Dzieci przebrały się bowiem niecodziennie. Były tego dnia sobą, ale też bohaterami znanych bajek i przedstawicielami wymarzonych profesji. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spidermana, Batmana i… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać znanych twarzy dzieci było bardzo utrudnione.
Wystrój sali – przygotowany przez dzieci i panie, w którym królowały kolorowe światełka, serpentyny, maski i balony wprowadził dzieci w radosny nastrój i zachęcił wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w zabawach proponowanych przez nauczycielki. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy najmłodszych mimo chwilowego zmęczenia. W czasie przerwy w tańcach dzieci posiliły się słodkościami i owocowym soczkiem. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka i kaczuch. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały przedszkolną salę.
Karnawałowy bal przebierańców umożliwił dzieciom i ich paniom spędzenie czasu w nadzwyczaj miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu.
Małgorzata Węsek
nauczycielka w Przedszkolu Samorządowym
w Bolkowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię