Policjanci zatrzymali poszukiwanego z narkotykami

0
718

Funkcjonariusze Referatu Patrolowo – Interwencyjnego jaworskiej policji zatrzymali mężczyznę poszukiwanego w celu osadzenia w zakładzie karnym. Jak się okazało, nie tylko to miał na sumieniu 38-letni jaworzanin.

Zatrzymany miał przy sobie narkotyki, a także kierował autem pomimo cofniętych uprawnień oraz sześciu aktywnych zakazów sądowych. Mężczyzna w trakcie interwencji znieważał policjantów i aby uniknąć zatrzymania, używał wobec nich przemocy. Jaworzanin jest już w więzieniu za wcześniejsze przewinienia. Musi się jednak liczyć z kolejną karą pozbawienia wolności.
Na jednej ze stacji paliw w powiecie jaworskim mundurowi zauważyli jadącego Forda. Pojazdem kierował poszukiwany w celu osadzenia w zakładzie karnym – 38-letni jaworzanin. Właścicielką, a zarazem pasażerką auta, była 41-letnia kobieta. W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna zachowywał się wulgarnie i agresywnie w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy. Aby uniknąć zatrzymania, nie tylko używał przemocy wobec policjantów – wyszarpując się i wyrywając, ale także wielokrotnie znieważył mundurowych. Jakby tego było mało, okazało się, że poszukiwany miał ukryte w saszetce narkotyki. Policjanci znaleźli w niej woreczek strunowy z zawartością zielonego suszu, pięć żółtych tabletek oraz plastikowe pudełko, a w nim skrystalizowaną substancję. Natomiast w trakcie przeszukania samochodu, na tylnej kanapie policjanci ujawnili woreczek strunowy oraz opakowanie z folii aluminiowej wypełnione białymi kryształkami. Para została zatrzymana i doprowadzona do jaworskiej komendy.
Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że mężczyzna posiadał przy sobie 10 porcji marihuany, extasy i metamfetaminę. Natomiast 41-letnia jaworzanka miała w swoim aucie blisko 20 porcji metamfetaminy. Dodatkowo okazało się, że na zatrzymanym mężczyźnie ciążyły wyroki i powinien odbywać karę więzienia, jak również posiada on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami oraz sześć aktywnych zakazów sądowych.
Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie odbywa zasądzoną za wcześniejsze przewinienia karę. Dodatkowo 38-latek usłyszał zarzuty: posiadania narkotyków, znieważenia i używania wobec funkcjonariuszy przemocy oraz prowadzenia pojazdu pomimo zakazów i cofniętych uprawnień. Jego 41-letnia znajoma usłyszała natomiast zarzut posiadania środków psychotropowych.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię