Złodziej butli gazowych złapany

0
528

Kryminalni z Jawora zatrzymali mężczyznę, który włamał się do metalowej klatki znajdującej się na terenie jednego z jaworskich przedsiębiorstw i ukradł pięć butli z gazem propan-butan. Zatrzymany to 41-letni mieszkaniec sąsiedniego powiatu. Policjanci rozpoznali go na monitoringu.
Do zdarzenia doszło końcem stycznia br. w Jaworze. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca włamał się do metalowego kontenera z butlami i ukradł pięć butli z gazem propan-butan. Wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 850 złotych. Kryminalni od razu przystąpili do działań. Dzięki kamerom monitoringu, które zarejestrowały wizerunek sprawcy, funkcjonariusze bez trudu ustalili tożsamość mężczyzny. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec sąsiedniego powiatu. Na podstawie zebranych dowodów ustalono, że mężczyzna najpierw przeciął łańcuch zabezpieczający metalowy kontener, po czym z jego wnętrza zabrał wszystkie butle gazowe, które następnie umieścił w swoim samochodzie i odjechał z miejsca zdarzenia.
Zatrzymany usłyszał już zarzut i przyznał się do jego popełnienia. Niestety butle nie zostały odzyskane, ponieważ jak ustalili śledczy – „łupy” zostały sprzedane przypadkowym osobom.
Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP w Jaworze