Policjanci z drogówki czuwają nad bezpieczeństwem

0
517

Mimo iż w naszym kraju w dalszym ciągu obowiązują obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, to kierowcy nie mogą czuć się bezkarnie. Jaworska drogówka codziennie kontroluje drogi naszego miasta oraz całego powiatu. Kierowców, którzy naruszają przepisy drogowe, niestety nie brakuje.

Podczas kontroli policjanci sprawdzają nie tylko informacje o kierowcy, ale i stan techniczny auta czy trzeźwość. Dodatkowo autobusy, busy czy szynobusy sprawdzane są pod kątem ilości oraz sposobu przewożenia pasażerów. Każda kontrola drogowa odbywa się w taki sposób, aby ograniczyć ryzyko zakażenia się koronawirusem.
Funkcjonariusze proszą o nie wysiadanie kierowcy z auta i tylko uchylenie szyby. Do sprawdzania trzeźwości mundurowi wykorzystują urządzenia pomiarowe z jednorazowymi ustnikami. Jeżeli funkcjonariusze podejrzewają, że mają do czynienia z osobą zakażoną koronawirusem, dalsze działania przeprowadzają zgodnie z wytycznymi inspektora sanitarnego.
– Mimo epidemii nie będzie taryfy ulgowej dla „piratów” drogowych nadmiernie przekraczających prędkość oraz kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego – ostrzega podkom. Sylwia Graczyk, Kierownik Referatu Ruchu Drogowego KPP w Jaworze.
źródło: KPP w Jaworze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię