Policjanci przechwycili tytoń bez akcyzy

0
691

Jaworscy policjanci zatrzymali 62-latka podejrzanego o nabycie, posiadanie i pomoc w zbyciu znacznej ilości tytoniu niewiadomego pochodzenia. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze znaleźli 2080 sztuk papierosów oraz ponad 5 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany odpowie teraz przed sądem.
Funkcjonariusze wydziału kryminalnego jaworskiej Policji, mając podejrzenia, co do przestępczej działalności, która odbywać się miała w jednej z miejscowości na terenie powiatu jaworskiego, pojawili się przed posesją należącą do 62-latka z samego rana. Ich podejrzenia okazały się słuszne. W trakcie prowadzonych czynności, w mieszkaniu zatrzymanego ujawniono 7 opakowań wypełnionych po brzegi tytoniem niewiadomego pochodzenia oraz różnego rodzaju opakowania foliowe, w których znajdowały się papierosy w łącznej ilości 2080 sztuk. Po przeliczeniu i zważeniu zabezpieczonej krajanki tytoniu okazało się, że kryminalni ujawnili łącznie ponad 5 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wstępne straty nielegalnych wyrobów powstałe na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na kwotę 333.700 złotych.
Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut nabycia, posiadania oraz pomocy w zbyciu wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków akcyzy o łącznej wadze blisko 400 kg. W świetle obowiązujących przepisów grozi mu wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP w Jaworze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię