Zmiana warty na komendzie

0
587

11 stycznia 2021 r. był ostatnim dniem służby dla Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze. Inspektor Andrzej Błaszczak po 30 latach służby w policji przeszedł na zasłużoną emeryturę. 12 stycznia nowym komendantem KPP w Jaworze został podinspektor Adam Jacek Pilch, który dotychczas pełnił funkcję Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy.
Inspektor Andrzej Błaszczak swoją karierę zawodową rozpoczął w 1990 r. w Oddziałach Prewencji Komendy Rejonowej Policji w Wałbrzychu. Natomiast od czerwca 1993 r. pełnił służbę jako policjant Komisariatu Policji w Dobromierzu. Od roku 1996 zdobywał wiedzę i doświadczenie w służbie jako funkcjonariusz Zespołu II Wydziału Kryminalnego Komendy Rejonowej Policji w Jaworze. W 1997 r. insp. Andrzej Błaszczak został komendantem Komisariatu Policji w Mściwojowie, natomiast po roku powrócił do jaworskiej komendy, gdzie pełnił służbę w wydziale kryminalnym. Efektem wytężonej i rzetelnej pracy, związanej z jednoczesnym podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, był awans i objęcie w grudniu 1999 r. stanowiska naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Nagrodą i uznaniem za posiadaną wiedzę i kilkunastoletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym, było objęcie 23 maja 2016 r. stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze.
Bez wątpienia insp. Andrzej Błaszczak należy do grona doświadczonych oficerów policji. W trakcie wieloletniej służby pracował w różnych pionach, co niewątpliwie pozwoliło mu na nabycie wszechstronnego doświadczenia. Wzorowo wywiązywał się także z powierzonych mu obowiązków na wszystkich stanowiskach służbowych. Jego obowiązkowość, rzetelność oraz kreatywność pozwoliły na osiąganie wysokich wyników w służbie. Dzięki swojemu zaangażowaniu był wysoko oceniany zarówno przez jaworskie władze samorządowe, prokuraturę i sądownictwo oraz mieszkańców Jawora i całego powiatu. Za wzorową realizację obowiązków służbowych i postawę w służbie był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany m.in. brązową odznaką Zasłużony Policjant, otrzymał również złoty medal za Długoletnią Służbę.
Inspektor Andrzej Błaszczak kierował jaworską policją przez blisko pięć lat. W tym czasie czynnie angażował się w służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Jawora i powiatu jaworskiego. Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze dziękują insp. Andrzejowi Błaszczakowi za codzienną służbę, wsparcie, zrozumienie i życzliwość, jednocześnie życząc dużo zdrowia, pomyślności i powodzenia w realizacji planów osobistych, a w szczególności tych, które do tej pory w nawale zajęć służbowych czekały na zrealizowanie.
źródło: KPP w Jaworze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię