System kolejkowy już wdrożony

0
771

Jednym z elementów realizowanego przez powiat jaworski projektu „Zwiększenie dostępności do Urzędu poprzez wdrożenie e-usług w Powiecie Jaworskim” jest tzw. system kolejkowy. To funkcjonujące w wielu instytucjach rozwiązanie, służy do zarządzania obsługą klientów oczekujących na załatwienie urzędowej sprawy. System umożliwia również rezerwację wizyty przez Internet.
Rozwiązanie to, od 10 grudnia br., jest dostępne także w Starostwie Powiatowym w Jaworze, w Referacie Praw Jazdy i rejestracji Pojazdów. ?? Zasady funkcjonowania systemu są bardzo proste. Po przybyciu do Referatu – interesant wybiera cel wizyty na ekranie automatu biletowego, po czym pobiera bilet i oczekuje na „przywołanie” do jednego z sześciu stanowisk obsługi. Czekający na załatwienie swojej sprawy petenci będą obserwować stan kolejki wyświetlany na dwóch monitorach, znajdujących się w sali głównej.
Dzięki wdrożonemu systemowi poprawi się komfort obsługi, możliwa będzie także szybka rezerwacja wizyty bez kolejki, na konkretny, dogodny termin poprzez przeglądarkę internetową.
Zakup systemu jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
(źródło: Starostwo Powiatowe w Jaworze)