Odzyskali tiry skradzione w Niemczech

0
1106

Policjanci odzyskali dwa skradzione TIR-y. Dzięki współpracy kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz wymianie informacji, funkcjonariusze udaremnili tranzyt ciężarówek, które skradziono w Niemczech.

W sprawie zatrzymano dwóch Litwinów, którzy usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Teraz może im grozić kara pozbawienia wolności do lat 10.
Wspólne działania prowadzone przez kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, skierowane przeciwko złodziejom samochodowym, pozwoliły na zatrzymanie dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży pojazdów ciężarowych DAF wraz z naczepami. Do przestępstwa doszło na terenie Niemiec, natomiast skradzione samochody zostały namierzone i odzyskane na jednym z jaworskich parkingów. Wartość odzyskanych pojazdów oszacowano na niebagatelną kwotę, bo blisko miliona złotych. Oba TIR-y zabezpieczono na policyjnym parkingu.
Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą zatrzymali dwóch mężczyzn – obywateli Litwy, którzy usłyszeli wczoraj zarzuty kradzieży z włamaniem. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jaworze, natomiast sąd zastosował wobec obu sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyznom może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
źródło: KPP w Jaworze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię