Będą nowe mieszkania z TBS w Jaworze

0
703

80 nowych mieszkań zostanie wybudowanych dzięki współpracy miasta z Towarzystwem Budownictwa Społecznego. Burmistrz Jawora Emilian Bera podpisał właśnie porozumienie z prezesem TBS z Kamiennej Góry Władysławem Niemasem. Nowy budynek powstanie przy ul. Mickiewicza 45. Już w tym roku gmina Jawor przekazała pierwsze środki finansowe na tworzenie dokumentacji.
Rusza projekt budowy mieszkań w formie budownictwa na wynajem. W planach jest wybudowanie 80 mieszkań jedno, dwu i trzypokojowych o powierzchni od 30 m2 do 60 m2. W budynkach pojawią się windy.
– Cieszę się, że prezes TBS przyjął moje zaproszenie do współpracy przy projekcie budowy nowych mieszkań w Jaworze. Kwestia tworzenia dobrego klimatu do inwestowania jest dla mnie priorytetowa. Nasi partnerzy doceniają określenie jasnych kierunków rozwoju i postawienie mocnego akcentu w moim programie wyborczym na rozwój mieszkalnictwa. Skutecznie działamy współpracując z wieloma podmiotami. Efekty są już widoczne w postaci nowych budynków. A przecież nie tak dawno podpisywałem podobne porozumienie z prezesem spółdzielni mieszkaniowej. Tak jak zapowiadałem dwa lata temu, obietnicy dotrzymuję. Po sukcesie projektu gospodarczego powstanie nowych mieszkań staje się dla mojego zespołu celem i środkiem do długofalowego rozwoju miasta – podkreśla burmistrz Jawora Emilian Bera.
Zamiarem burmistrza było stworzenie propozycji głównie z myślą o osobach, które posiadają zbyt niskie dochody, aby móc starać się o kredyt, bądź z pewnych przyczyn nie mogą kupić własnego mieszkania. Stąd pojawił się pomysł wspólnej realizacji inwestycji z Towarzystwem Budownictwa Mieszkaniowego, które od wielu lat realizuje tego typu inwestycje w naszym kraju.
– Plusem tego typu inwestycji jest niski czynsz, który jest dużo niższy niż na wolnym rynku najmu. To dobra oferta dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą otrzymać kredytu lub szukają mieszkania na wynajem. Pomyśleliśmy także o miejscach parkingowych i garażach. W sumie będzie 19 miejsc postojowych i 64 miejsca garażowe. Nowoczesne technologie stosowane przez nas w budownictwie sprawdzają się już w Legnicy czy Złotoryi i teraz po wielu latach przestoju jestem przekonany, że sprawdzą się w Jaworze – wyjaśnia prezes TBS Władysław Niemas.
Planuje się, że całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 18 mln zł z czego miasto poniesie ok. 30% wydatków. Po zakończonej inwestycji prawie w całości koszty, które poniesie gmina, zostaną zwrócone ze środków Funduszu Dopłat. Podpisanie umowy z miastem dało zielone światło dla TBS do kompletowania niezbędnej dokumentacji projektowej i wszystkich pozwoleń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię