50000 zł na remizę w Małuszowie

0
725

Gmina Męcinka przekazała wsparcie finansowe w wysokości 50 000 zł na budowę nowego garażu dla OSP Małuszów. Przypomnijmy, że druhowie ochotnicy budują nową remizę własnymi rękami. Na ten cel zorganizowali zbiórkę publiczną. To ważna inwestycja dla mieszkańców Małuszowa.

To społeczne przedsięwzięcie wspierane jest też przez Wójta Gminy Męcinka Mirosława Brzozowskiego oraz samorząd gminy. Nowy garaż powstaje na bezpłatnie przekazanej w użytkowanie gminnej działce budowlanej. 1 grudnia wójt przekazał na ręce prezesa OSP Janusza Hołyńskiego wsparcie finansowe w wysokości 50 000 zł. Umowę na dotację podpisano w obecności skarbnika jednostki Daniela Dubika oraz naczelnika Tomasza Hołyńskiego.

– Współpraca naszego samorządu oraz jednostek OSP ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem zaangażowania druhów zarówno w budowę nowego obiektu, jak i wielu innych działań na rzecz naszych mieszkańców. W imieniu społeczności lokalnej składam naszym strażakom najserdeczniejsze podziękowania – podkreśla wójt.

Przy okazji przypominamy, że nadal trwa zbiórka na rzecz budowy nowej remizy na https://zrzutka.pl/pomoc-w-budowie-wymarzonej-straznicy… Osoby, które chcą wesprzeć budowę strażnicy mogą wpłacić pieniądze na konto zrzutki lub skontaktować się ze skarbnikiem jednostki – panem Danielem nr tel. 783971219. Każda wpłacona złotówka przybliża strażaków do ukończenia budowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię