Złodziej butli odpowie za włamanie

0
928

Kryminalni z Jawora zatrzymali młodego mężczyznę, który włamał się do metalowej klatki znajdującej się na terenie jednej z prywatnych posesji w powiecie jaworskim i ukradł dziewięć butli z gazem. Zatrzymany to 20-letni mieszkaniec sąsiedniego powiatu. Jak się okazało, nie tylko butle miał na swoim sumieniu.

Do włamania doszło końcem października br. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci ustalili, że sprawca włamał się do stojaka z butlami i ukradł dziewięć butli z gazem propan-butan.
Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na ponad 500 złotych. Policjanci od razu przystąpili do działań. Dzięki współpracy z dzielnicowym oraz wcześniej uzyskanym informacjom, funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny. Okazało się, że to 20-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego.Na podstawie zebranych dowodów ustalono, że mężczyzna najpierw zerwał kłódkę zabezpieczającą metalowy kontener, po czym z jego wnętrza zabrał wszystkie butle gazowe. Śledczy ustalili ponadto, że to nie jedyne przestępstwo, jakie miał na sumieniu zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna dokonał także kradzieży roweru górskiego o wartości 1000 złotych. Kamery monitoringu zarejestrowały bowiem, jak 20-latek odjeżdża spod jednej z jaworskich placówek handlowych rowerem należącym do właściciela sklepu. Zatrzymany usłyszał już zarzuty i przyznał się do ich popełnienia. Niestety ani rower, ani butle nie zostały odzyskane, ponieważ jak wyjaśnił 20-latek – uzyskane na skutek przestępstwa przedmioty sprzedał przypadkowym osobom. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Jawor